Inspiracje

KTO NAS INSPIRUJE?

Szybki dostęp do informacji, media społecznościowe, zalewające nas ze wszech stron bodźcie, blogi lifestylowe, kołcze, youtuberzy – masa ludzi, którzy wiedzą i mówią jak żyć, co jest dobre i jak to powinniśmy robić. Tyle podpowiedzi, że można oszaleć i chyba łatwiej się zgubić, niż odnaleźć. Myślimy, że każdy z nas musi szukać własnej drogi, sposobu przekazu i autorytetów. Mamy (na szczęście) różne potrzeby, gusta, co innego do nas trafia i wywołuje dreszczyk na skórze. Chcemy się z Wami podzielić naszymi osobami – inspiracjami z kultury współczesnej.


Magda od wielu lat uwielbia się zasłuchiwać w Annie Gacek – do niedawna redaktorce Programu Trzeciego Polskiego Radia, prowadzącej autorską audycję „Aksamit”, „Do południa” i „W tonacji Trójki” z Wojciechem Mannem. Kobieta petarda: silna, mądra, niezwykle inspirująca, profesjonalna w swoim zawodzie, doskonale znająca się muzyce, a z drugiej strony miłośniczka mody i kolekcjonerka magazynów Vogue. Zna wszystkie sesje Kate Moss na pamięć. Uwielbia sukienki, szczególnie Vampire’s wife – projektowane przez Susie Cave, żonę Nicka Cave’a, którego również bardzo ceni, jako artystę.
Zapraszając do swojego modowego świata na blogu, pisze: Kocham modę, razem z jej wszystkimi wspaniałymi niedorzecznościami. Modę, której nie określają metki i trendy, modę, która jest sztuką. „Looking good and dressing well is a necessity. Having a purpose in life is not” – napisał Oscar Wilde. O tym jest ten blog. Znajdziemy tam piękne zdjęcia, niepowtarzalne sesje zdjęciowe i solidną dawkę wiedzy.
Ale ta cała miłość do Anny zaczęła się nie od mody, a muzyki. Od poniedziałkowych audycji o 19:00, które koiły duszę i tuliły do snu. Bo Ania umie czarować muzyką jak nikt, a starannie dobranym utworom, towarzyszą historie ich powstania i opowieści o artystach. Zawsze świetnie przygotowana do wywiadów, na które jest w stanie pojechać na koszt własny nawet na koniec świata. W tych rozmowach szuka nie tylko opowieści o nowej płycie, czy przygód z trasy koncertowej, ale przede wszystkim człowieka, emocji, doświadczenia. Jedno jest pewne – jeżeli Anna Gacek coś kocha, to świetnie się na tym zna i jest w stanie wiele poświęcić.
Redaktorka nie ukrywa swojej miłości do popkultury. Jak słuchać o szalonych latach 90-tych, to tylko w jej wykonaniu.
Niezwykle kobieca, nie ma problemu z tym, by mówić rzeczowo, będąc w przezroczystej bluzce. To właśnie akceptacja kobiecości i odwaga w jej manifestowaniu jest bardzo pociągająca i inspirująca, bo czy nie mówili nam „bądź damą”?
Anna Gacek jest przykładem kobiety, gdzie próżność i hedonizm spotyka się z pasją i inteligencją, a to wszystko tworzy piękną całość.

Fot. Ula Kośka/Vogue.pl

Nie dziwi fakt, że Dziadówę Anię inspiruje także dziennikarka muzyczna, tak mocno zakorzeniona w kulturze popularnej. Jest to Gabi Drzewiecka.

Gabi można było „poznać” w radiu Chillizet. Zawsze we środy wieczorem prowadziła audycję „Gabinet Dźwięku”, w której oprócz ciekawej muzyki, była obecna właśnie ona – a raczej jej ujmujący głos. Gdy Ania założyła prywatnego Instagrama, zaczęła w pierwszej kolejności obserwować także Gabi Drzewiecką. Nie tylko z uwagi na muzykę, na możliwość prowadzenia dialogu z dziennikarką (zawsze, gdy Ania pisała, że Podlasie słucha jej audycji – Gabi odpowiadała:), ale także przez to, że umieszczała tam zdjęcia swoich stylizacji. Gabi jest piękną osobą. Utalentowaną, piekielnie inteligentną, ma nietuzinkowy gust muzyczny, zna się na tym, ale także oryginalny styl. Od fryzury, po makijaż, tatuaże, biżuteryjne dodatki, buty, ciuchy, torebki. Ubiera się na pewno modnie, przy tym okrasza to wszystko swoim charakterem. Sportowo i elegancko. Albo łącząc ze sobą te dwa gatunki. Gabi nie prowadzi już programu w Chillizet (właściwie nie wiadomo dlaczego), jednak jej kariera potoczyła się imponująco. Teraz można podziwiać ją w TVN, jednak przede wszystkim pozostała wierna muzyce – nadal prowadzi wywiady z gwiazdami sceny muzycznej, realizuje swoje audycje na Tidalu. A do tego ma niezwykle dobre serce – przygarnia niechciane psy, często bierze udział w akcjach na rzecz zwierząt. Kocha się rozwijać, poznawać ludzi, stawiać sobie nowe wyzwania. Dba o siebie w bardzo zrównoważony sposób. Na blogu wmatnikobiecosci możemy wyczytać: „Chwile zwątpienia? Myślę, że każdy ma chwile zwątpienia. Ja sobie wtedy daje czas na stękanie, jęczenie i tarzanie się we własnych emocjach. Potem biorę się w garść i planuję działania. Cały czas też pracuję nad tym by być mniej surową wobec siebie.” Ważne, że Gabi jest obecna w przestrzeni publicznej, jej głos jest słyszalny, inspiruje i daje nadzieję na to, że marzenia, poprzez ciężką pracę w końcu się realizują. A własna pasja to klucz do spełnionego życia. Kobieta sztos!

Źródło: Dzień Dobry TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram