Inspiracje Stylizacje

KONIEC NOWYM POCZĄTKIEM

O, już sierpień… czas zbiorów, czas bujnej przyrody, czas dogasającego lata. Budzi się w nas jakaś melancholia i świadomość końca. Miesiąc ten pozbawiony jest agresywnego upału, słońce bardziej się złoci, cienie się wydłużają.

W tym schyłku jest już budząca się tęsknota za tym, co przemija. Organicznie wręcz czujemy, że zmierzamy ku mroku. Tymczasem ostatkami radości łapiemy się ciepłoty i próbujemy akceptować fakt, że kolejne lato staje się wspomnieniem.

Sierpień jest wspaniałym czasem dla mody. Możemy jeszcze nosić zwiewne sukienki, z odkrytym dekoltem, narzucając jednak na nie ciepłe, obszerne swetry. I takie stylizacje prezentujemy Wam. Połączenie delikatności z porządnym okryciem wierzchnim. Moda zawsze lubiła takie połączenia. Kontrasty. Duet sukienka i sweter sprawdzi się zarówno do pracy, jak i na spotkania, wydarzenia.

Ania ma na sobie sukienkę w grochy z wyprzedaży Mango, sprzed kilku lat, sweter z second-handu, baleriny z odkrytą piętą, także z lumpeksu i torbę koszyk z Sinsay.

Magda natomiast założyła sukienkę w kolorze delikatnego fioletu, kupioną w promocji Reserved, czarny sweter z frędzlami z sh, buty na wysokim obcasie z lumpeksu oraz torebkę z Pepco. Wszystko przełamane jest czerwoną opaską na głowie z H&M. Zamysł stylówki był taki, aby góra ze swetrem była obciążona, a dół był lekki.

Sesję tę zrobiłyśmy w bardzo ciekawym miejscu na Węglowej. Są to stare zabudowania powojskowe. Obecnie siedziba różnych firm, Muzeum Motoryzacji, a także Muzeum Pamięci Sybiru. Dziękujemy miłemu panu, który pomógł nam przy sesji.

„Sierpień – pomyślałem – nie ma w sobie nic z agresywności czerwca i lipca. Jest miesiącem ukojenia, miesiącem zbiorów. Ma w sobie przeczucie jesieni, a więc i trochę melancholii” (Stanisław Kowalewski). Zatem zanurzmy się w te ostatnie ciepłe dni, może ten koniec będzie nowym początkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram