Poradnik lumpeksowy

JAK SIĘ ODNALEŹĆ W LUMPEKSACH?

Często pytacie o lumpeksy. Zazwyczaj interesują was miejsca do których chodzimy i jak to zrobić, żeby znaleźć fajne ciuchy. Te pytania zainspirowały nas do napisania co nieco o metodyce działania 😉

To prawda, że mamy swoje ulubione second-handy. Wybór determinuje zarówno cena, jak i jakość towaru. Jednak zawsze powtarzamy: żeby znaleźć coś dobrego przede wszystkim trzeba po prostu zajść do lumpeksu. Gdziekolwiek!!! Zajść i zacząć szukać. Najbardziej pomocna jest tu chyba cierpliwość. W każdym miejscu są ubrania, a nawet bardzo dużo ubrań. Klucz to umiejętność ich szybkiego przeglądania i wybrania tych najlepszych.

No dobra, ale jak to zrobić?

Większość lumpeksów rozwiesza towar na wieszakach, podzielonych na kategorie: sukienki, bluzki, buty, spodnie, itp. Jeżeli szukamy płaszcza, to wiadomo, że od nich zaczynamy. Ważne, żeby nie oglądać każdego wieszaka oddzielnie, tylko przelecieć wzrokiem po brzegach ubrań i zwracać uwagę na fakturę/ kolor/fason, który nam się podoba. Dzięki temu nie tracimy czasu na kolory, wzory, których i tak nie będziemy nosić.

Dobrze mieć cel, wiedzieć, czego szukamy – wtedy unikamy nadmiernego kupowania rzeczy, których nie potrzebujemy. Oczywiście robimy wyjątki od reguły, jeśli w oko nam wpadną piękne buty od Gucci, albo zjawiskowa torebka z imitacji skóry węża. Ale, ale – ważne, żeby to były rzeczy naprawdę wyjątkowe, tzw. perełki. Nie kupujmy czegoś, co „może kiedyś założę”. Bierzcie same sztosy! Jeżeli nie jesteście pewne/i, czy dobrze w tym wyglądacie, macie jakiekolwiek wątpliwości, to zasada jest prosta – nie bierzcie tego. Jak coś nie jest super, to po co kupować?

W jakie dni chodzić?

Wiadomo, że w dzień dostawy znajdziemy najlepsze okazy. Tylko czy chcemy płacić za sukienkę z lumpeksu 39 zł? Jasne, że nie. Za taką cenę możemy mieć nową sukienkę z sieciówkowej promocji. Magda na dzień dostawy chodzi baaardzo rzadko. Wychodzi z założenia, że nie po to idzie do lumpeksu, żeby kupować drogo, a niektóre second-handy liczą sobie wtedy wysoko. Zresztą znalezienie czegoś wyjątkowego wśród przebranych rzeczy za cenę 2 zł to większe emocje 🙂

Zazwyczaj dostawy są raz w tygodniu w określony dzień. Sprawdźcie wcześniej, jak ceny kształtują się w dany dzień tygodnia. Jeżeli zależy wam na znalezieniu skórzanej vintage ramoneski, to może warto zajrzeć do sklepu w środku cyklu dostawowego, kiedy ceny są przeciętne, ale przystępne, a ubrania jeszcze nie przebrane.

To pierwsza część lumpeksowego poradnika. Dajcie znać, czy takie informacje są dla was przydatne i czy chcielibyście, abyśmy częściej dzieliły się naszymi lumpowymi spostrzeżeniami.

Poniżej stylizacja Magdaleny zbudowana na rzeczach wyszukanych w second-handach w dwóch odsłonach. Z marynarką i butami na wysokim obcasie oraz stylu ulicznym – z płaszczem i sportowymi butami. Dajcie znać która przypadła wam bardziej do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram