Inspiracje Stylizacje

KWIATY NA CIUCHACH TARGAŁ WIATR

Mamy to! Mamy lato! Truskawki na straganach, wieczory krótkie i ciepłe, otwieramy na oścież okna w domach, wreszcie łąki kwitną całą feerią barw – chabry, maki, rumianki. Jest jakoś radośnie i kolorowo. Zrzuciliśmy wierzchnie warstwy, odkrywamy w swych stylizacjach kawałki ciał. Co ubrać w taki czas? By było i ciekawie i wygodnie i „przewiewnie”? Proponujemy Wam kwiaty i wielobarwne ornamenty. Czy spodnie, czy spódnica czy też sukienka. Motywy kwiatowe mogą kojarzyć nam się z latami 60. czy 70., z rewolucją obyczajową, z erą hipisów, z wolnością, tęsknotą za naturą. Kwiaty to motyw, który powraca w modzie niczym bumerang, jest to trend uniwersalny, tak przecież obecny w całej historii ubrań. Tym razem jednak idziemy dalej i łączymy kwiatowy wzór z innymi printami, czy kratą, czy paskami czy też ze zwierzęcymi dodatkami. Nie bójmy się mieszać, miksować, nosić kwiatów z ciężkimi butami. Możemy nosić floral też od stóp do głów, tu mniejsza łączka połączona ze wzorem maksi, kolorowe dodatki. Bo kwiaty wcale nie znaczą, że jesteśmy udelikacone, zwiewne, podatne na kaprysy przyrody. Kwiat to siła, wyrazistość, esencja.

W sesji, którą Wam prezentujemy wykorzystałyśmy zastaną scenerię (jak zwykle) choroszczańskiego Rynku. Drewniany domek, z jakże fotogenicznymi schodami. Magda przywdziała sukienkę w orientalno-kwiatowe wzory, do tego założyła buty w wężowy print, całość dopełniają dodatki: kolczyki także ze zwierzęcym motywem oraz mała torebka. Ania natomiast założyła: ołówkową spódnicę w drobne kwiaty, biały tschirt, kurtkę khaki z cekinami, dobrała szarą torebkę oraz wysokie buty w animal print.

Wiatr szumiał na Rynku, rozwiewał włosy, szarpał kwiaty. Te w donicach na balkonach i te na naszych ubraniach.

Magda ma na sobie: sukienka – Reserved (wyprzedaż), buty – lumpeks, torebka – Pepco; Ania ma na sobie: spódnica – second-hand w Choroszczy, kurtka – lumpeks w Choroszczy, tschirt – z szafy, buty – Answear (przecena), torebka – second-hand w Choroszczy, kolczyki – Ania Kruk, łańcuszek – biżuteria hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram