Inspiracje Stylizacje

ŚWIAT PASKÓW

Czy w młodości słyszeliście_słyszałyście, by pasków raczej unikać, bo poszerzają, pogrubiają, itd.? Niby spoko są, ale lepiej z nimi ostrożnie? Paski kojarzą Wam się z więziennymi pasiakami, są nudne, zbyt proste? Dziś bardziej świadomie podchodzimy do mody i do stylu. Wiele mitów przewartościowałyśmy, staramy się nie podążać za stereotypami, raczej poszukujemy i sprawdzamy na sobie, w czym czujemy się dobrze, co nam pasuje. A paski pasują nam świetnie.

Ze spodniami, które Ania prezentuje w tej sesji jest związana historia. Oto po pracy, tuż przed długim urlopem Ania zajechała po drodze do second-handu w Choroszczy, u pani Ewy. Grzebała i grzebała, a po okresie kwarantanny była to jej pierwsza wizyta w stacjonarnym ciuchowym sklepie. Niemal spazmów dostawała od ilości perełek, które znajdowała tam. „Przeglądałam prawie wszystkie wieszaki, z każdego skapywało coś pięknego. Ale że spodni, mam wrażenie, w mojej szafie sporo, więc te ominęłam. Gdy byłam już w przebieralni, założyłam akurat marynarkę w drobne paseczki. I wtedy pani Ewa wyciągnęła właśnie te spodnie.” Ania przymierzyła. Leżały idealnie. Z wyższym stanem, z szerokimi nogawkami. No istny hit! Gdy w domu dopasowała je do zwykłej koszulki, butów na wyższym obcasie – stylizacja nabrała niebywałego charakteru.

Paski i prążki, jak się okazuje z wielkim przytupem wkroczyły ponownie na modowe salony. Na wybiegach królowały, łączone z innymi printami. Mało tego, paski poziome i pionowe znów w koalicji. Nosimy je razem. Ten geometryczny wzór przyciąga uwagę. Można stworzyć paskową bazę, wzór ten może grać główne skrzypce, może być dodatkiem. Nie bójmy się łączyć, tych kolorowych, prowadzonych pod różnymi kątami. Odważnie i wbrew utartym schematom.

Ania ma na sobie: spodnie – lumpeks w Choroszczy, tschirt – House (z szafy), buty – promocja Deichmann, kurtka – Stradivarius, okulary – sklep wielobranżowy w Popielowie, torebka – Anna Field (Zalando)

Fot. Magdalena Wysocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram