Inspiracje Stylizacje

GDY CIUCHOM ODBIJA PALMA

Wielu z nas planuje wakacje z wyprzedzeniem. Rezerwuje bilety podróżne czasami nawet pół roku wcześniej, namiętnie czyta wszelkie informacje dotyczące wybranego miejsca urlopu i odlicza dni do zasłużonego wypoczynku. Jednak ten rok zaskoczył nas wszystkich pandemią, której nikt nie mógł przewidzieć, a tym bardziej się spodziewać. Branża turystyczna mocno ucierpiała, bowiem cały świat na kilkanaście tygodni się zatrzymał, jak nigdy. Nikt nigdzie nie jeździł i nie latał. Ba! Nawet nie wychodził z domu! Zaczęliśmy przekładać swoje plany na później albo zrezygnowaliśmy z nich zupełnie.

Jak znaleźć pocieszenie, kiedy wymarzone tropiki odnajdujemy jedynie na tapecie monitora od laptopa? Dziadówy polecają przenieść palmy na ciuchy! 😉 Tegoroczne tygodnie mody, które zdążyły się odbyć na początku roku pokazały, że motyw tropikalny jest teraz bardzo pożądany: m.in. Dolce&Gabana, Versace i Valentino włączyli ten print do swojej kolekcji.

Zatem śmiało zaopatrzajcie się w egzotyczne motywy. Może akurat upolujecie coś ciekawego na wyprzedażach, które właśnie ruszyły z impetem. Niech będzie kolorowo i wakacyjnie! W trendzie są duże zielone liście, palmy, nadruki z tukanami, papugami czy owocami. Nie możecie jechać do dżungli, niech więc dżungla zagości u Was w szafie.

Łączcie tropikalne wzory z motywami zwierzęcymi, grochami, kratą, tworząc tzw. clash print albo z jednolitymi kolorami, np. czarnym, brązowym, zielonym. Total look’i również mile widziane.

Najpierw zróbcie przegląd swojej szafy, bo może się okazać, że macie już dżunglę w swojej kolekcji, tak jak zrobiła to Magda. Niedawno okryła u siebie satynową katanę, zakupioną kilka lat temu, która jak się okazuje jest teraz hitem. Moda wraca jak bumerang i warto przechowywać ulubione rzeczy. Z zachwytem patrzymy na ubrania vintage i nie możemy przeżyć tych wyrzuconych sukienek z lat młodości naszych mam, teraz byłby złotem. Też tak macie?

Magdalena ma na sobie: narzuta – sprzed lat, spodnie – lumpeks, buty – Vinted, torebka – Pepco.

Zdjęcia: Ania Kulikowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram