Goście i gościówy Dziadówek Inspiracje Stylizacje

NASZ GOŚĆ: LATO I FOLK

Mariusz Żwierko, oto nasz kolejny gość! Mariusza Ania poznała, gdy zaczęła uczestniczyć w próbach Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”, bowiem Mariusz jest prowadzącym owy zespół, choreografem i w ogóle obraca się w środowisku folk-taneczno-muzycznym. Pracuje w Podlaskim Instytucie Kultury, gdzie oprócz kierowania zespołem zajmuje się też m.in. konferansjerką (np. na festiwalu Podlaska Oktawa Kultur). Jest też założycielem i mózgiem artystycznym zespołu tanecznego Woda na Młyn z Warszawy.

Zawsze podziwiałyśmy styl Mariusza, niezwykle wysmakowany, minimalistyczny, ale jakże interesujący, często z akcentem ludowym. Może zamiast mądrzyć się, oddamy głos samemu gościowi, Mariusz tak mówi o modzie:

„Modę można rozumieć w dwójnasób. Kiedy stwierdzamy, że COŚ jest modne, najczęściej chodzi nam o to, że to trend, styl, który obowiązuje w danym sezonie. Ale – o ironio – w takim ujęciu bycie modnym oznacza (oczywiście w uproszczeniu) ubieranie się tak, jak inni, co przecież skutecznie zabija indywidualizm. Dlatego dla mnie ciekawsze jest powiedzenie, że KTOŚ jest modny. Wówczas na ogół opisujemy charakterystyczny dla danej osoby sposób ubierania się, który uważamy za ciekawy, oryginalny, wyrażający osobowość tego kogoś. I właśnie to drugie podejście jest mi bliskie: ubiór ma być w moich oczach podkreśleniem swojej natury, odmienności, umiejętnym akcentowaniem siebie.”

Czy to przypadek, że właśnie Mariusz jest naszym kolejnym gościem? Dla nas magia! 😉

Fot. Joanna Krukowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram