Inspiracje Poradnik lumpeksowy Stylizacje

LUMPEKS ON-LINE – CZEMU NIE!

Zakupy online nauczyłam się (Magda) robić dopiero podczas epidemii. Zamknięte lumpeksy, izolacja i potrzeba szperania wyzwoliły nowy sposób radzenia sobie w tej specyficznej sytuacji, która ogarnęła niemal cały świat.

Z kolei urlop macierzyński przyczynił się do porządkowania własnej szafy na bieżąco. Do tej pory niepotrzebne ubrania wynosiłam do kontenerów umieszczonych w różnych punktach miasta. Wiadomo, że trafiały one do dużych sortowni i ich los był niepewny, część pewnie trafiała na sprzedaż, a pozostałe niejednokrotnie na śmietnik. Jako, że jestem lumpeksiarą, lubię korzystać z rzeczy, za które już ktoś kiedyś zapłacił, to postanowiłam nadawać również swoim ubraniom drugie życie. Tak trafiłam na platformę Vinted, dzięki której moje ciuchy trafiają do osób, które chcą je jeszcze wykorzystać. Niejednokrotnie wystawiam rzeczy po 5 – 10 zł. Moim celem nie jest zarabianie, a przekazywanie rzeczy dalej, po symbolicznych kwotach. A skoro już miałam konto na Vinted, to sama zaczęłam wyszukiwać tam ciekawe okazy, po niskich cenach. Teraz, kiedy szukam konkretnej rzeczy, najpierw sprawdzam, czy może ktoś nie ma jej do sprzedania na Vinted.

Jest to przystępna forma zakupów dla osób, które nie lubią second-hand’ów z różnych powodów, np. nie przepadają za szperaniem w tonie ciuchów, nie odpowiada im specyficzny zapach takich sklepów czy zwyczajnie wolą zakupy online.

Co ważne, zanim zrobisz zakup na tego typu platformie zawsze sprawdzaj, czy osoba sprzedająca ma komentarze i jaka jest ich treść. Niestety zdarzają się również oszuści, którzy wykorzystują ufność użytkowników. Możliwość zakupu przez opcję „kup teraz” z pewnością minimalizuje ryzyko – wówczas masz gwarancję zwrotu środków przez Vinted w razie nie dopełnienia umowy przez wysyłającego.

W wirtualnym świecie świecie istnieją również inne lumpeksy on-line i vintage shop’y na które warto zaglądać. Poza oszczędnością w portfelu, znajdziecie tam nietuzinkowe rzeczy, których próżno szukać w globalnych sieciówkowych koncernach.

Poniżej Magda w stylizacji, w której główną rolę gra marynarka w zebrę, wspólnie z torebką – wyszukane właśnie na Vinted. Do tego szare spodnie i koszula oversize z Reserved, buty – Zara special prices.

Fot. Anna Bednarczyk

(2) Comments

  1. lumpeksoholiczka says:

    miałam kiedys konto na vinted, ale zniechęciłam się, ta afera teraz też nie pomaga :/ przerzuciłam się na less.app, dużo fajniejsze ciuchy i bezpieczniej

    1. Dziadówy modowe says:

      Nam z kolei less.app nie podpasowało. Sprzedaż zerowa, strata motywacji i w końcu usunęłyśmy konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram