Przemyślenia Stylizacje

MODA NA NADZIEJĘ

Czasami coś musi odejść, przeminąć, styl w modzie, trendy na wybiegach, lato w końcu też, przemija po to, by zrobić miejsce na coś nowego? Jesień niesie za sobą obietnicę obfitości, wyciszenia, spokoju. Wrzesień to miesiąc, gdy magazyn Vogue wydaje swój najważniejszy w roku numer. Z analizą tego, co się dziać będzie w modzie w sezonie 2020/2021. W tym roku wszystkie numery na świecie tej biblii mody podjęły wspólny temat „Nadziei”. Bo przecież ona jest tak ważna, fundamentalna wręcz.
Ostatnio byłam na wyjeździe, odwiedziliśmy Poczopek, nocowaliśmy w budynku starej szkoły, odnowionej i przystosowanej do warunków hotelowych. Budynek, jak się okazało, został w latach 50. XX w. przeniesiony z koszar z Sokółki, utworzono tu szkołę, którą zamknięto w latach 90. Szkoła jest odnowiona, po samym budynku trudno poznać, że to zabytek. Jednak pewne ślady zdradzają przeszłe odległe czasy. Sama bryła budynku, ale też artefakty wokół, zardzewiała huśtawka, stare lampiony w szopie, lustra zakurzone i odrapane drzwi. Budynek stoi na wzniesieniu, wieje przez to niesamowicie, wśród pól rokitnika, nieopodal znajduje się mała cerkiew. Szkoła od strony zachodniej ma ganek, na którym na pewno onegdaj rozgrywało się życie. Taka przestrzeń pomiędzy. Prywatne. Publiczne. To tutaj zrobiliśmy sesję w ciuchach przywodzących na myśl lata 20. Kuloty z ekoskóry, bluzka niebieska z sh, plus oversizowy płaszcz ze złotymi guzikami, także z lumpeksu, buty szpilki z sh za 2 zł i torebka z ostatniej wyprzedaży z House.
Drugą sesję zrobiliśmy w Krainie Otwartych Okiennic, przy starym, opuszczonym, niszczejącym domu w Puchłach. Założyłam cekinową bluzę z sh, także kuloty, te same buty i torebkę. Całość współgrała ze światłem, cekiny rozświetlały się w promieniach słońca. Kraina Otwartych Okiennic to takie zjawisko, które ma na celu ocalić starą, drewnianą architekturę wsi podlaskich. Puchły właśnie, Soce, Trześcianka, to one wliczają się do Krainy. Jednak podobnych wsi jest znacznie więcej.
Co łączy to wszystko? Spokój i trwanie przeszłości, radość teraźniejszości i nadzieja na przyszłość. A moda niechaj to wspiera.

Fot. Kuba Markiewicz

Ania ma na sobie: kuloty – promocja Mango, niebieska bluzka z sh, płaszcz z lumpeksu, buty z sh, torebka z wyprzedaży House, bluza w cekiny z sh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram