Inspiracje Stylizacje

BLACK & RED

Październik 2020 pozostanie w naszej pamięci miesiącem kolorów czarnego i czerwonego. I to nie za sprawą jesiennych liści lub zabłoconych deszczowo chodników, a logotypu Strajku Kobiet, który zdominował przestrzeń internetową i ulice polskich miast.

Reprezentujące kolory zostały wybrane nieprzypadkowo. Są mocne, a ich połączenie może być alegorią sprzeciwu i gniewu. Pastelowy róż i pistacjowa zieleń nie oddałyby emocji, z którymi wiąże się manifestacja. Kolory są ważne, tworzą komunikat niewerbalny, mogą symbolizować uczucia, które za ich pomocą chcemy wyrazić.

W modzie połączenie czerni i czerwieni funkcjonuje od zawsze, jest to duet ponadczasowy. Pojawił się również w propozycjach na obecny sezon, m. in. u Balenciagi, którego pokaz wbija w fotel za sprawą apokaliptycznej scenografii rodem z piekła i przedstawionych mrocznych sylwetek, zatopionych głównie w czerni, wyłaniających się z ciemności. Czerwień występuje w mocnym odcieniu. Pokaz Balenciagi jest komentarzem do zmian klimatycznych i zapowiedzią nadchodzącego końca. Polecamy obejrzeć cały na Youtube.

Zdjęcia: Imaxtree

Stylizacja Magdy oscyluje wokół wspominanych kolorów. Bordowy skórzany płaszcz, w połączeniu z ciemno czerwonym golfem, tworzą jednolitą górę. Do tego czarna skórzana spódnica midi, cienkie czarne rajstopy, torebka z tłoczonym zwierzęcym printem, wężowe buty i łańcuch na szyi, żeby nie było nudno. Skóra jest tej jesieni szalenie modna, możemy wybrać nie tylko czarną, ale także kolorową i łączyć ze sobą kilka skórzanych elementów garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram