Inspiracje Stylizacje

KOWBOJ, SKÓRA i KOSZULA

Tym razem zdjęcia z pobliskiego miasteczka – Tykocina, robione dosłownie w 2 minuty, po drodze, bo akurat pojawiło się okno pogodowe! Pogoda majówkowa nie rozpieściła nas w tym roku, co pewnie każdy/a z Was odczuł/a na swój sposób. Dziadówy zostały na Podlasiu – zaplanowały zwiedzanie lokalne i przy okazji zdjęcia na bloga. Pierwszego dnia deszcz nas pokonał, drugiego wybrałyśmy się mimo to, bo na trzeci miało być jeszcze gorzej. Tak oto powstały majowe Dziadówy w obiektywie naszej najlepszej Joanny Krukowskiej. A maj to miesiąc szczególny, jeden z tych najpiękniejszych, cały w kwiatach na drzewach i leśnym poszyciu, dający nadzieję na słońce i bluzki na krótki rękaw. Zwiastujący odrodzenie po długiej ciemności.

Moda jest swego rodzaju zabawą, w którą chcemy grać z radością. Natalia de Barbaro pisze w Wysokich Obcasach, że używamy mody m.in. z pobudek artystyczno – chałupniczych, dla zabawy – tej świętej aktywności, która podtrzymuje w nas żywą strukturę Wewnętrznej Dziewczynki. I my, jako Dziadówy, chcemy w sobie tę Dziewczynkę pielęgnować. W jednej chwili możemy pisać artykuły do regionalnego portalu lub wychowywać dziecko, a w drugiej bawić się wymyślaniem kolejnych stylizacji. Bez miejsca na zabawę w życiu zrobi się zbyt poważnie, a może nawet i smutno. Tylko żeby moda była naprawdę zabawą, wyrażaniem potrzeby kreatywności, a także indywidualności, musi wychodzić ze środka i nie może podlegać ocenom, żeby nie stała się kolejnym egzaminem do oblania.

Poszłyśmy w stronę ubraniowej klasyki przedstawionej nieklasycznie. Biała koszula to bardzo popularny element garderoby, jeszcze do niedawna kojarzący się wyłącznie ze strojem galowym, oficjalnym lub biurowym. Obecnie jest idealnym wyborem na każdą okazję, możemy ją stylizować na wiele sposobów i łączyć dosłownie ze wszystkim, tj. sportowymi butami, dżinsami, dresami, glanami, czy krótkimi szortami. Najważniejsze to jej odpowiedni fason – krój powinien być luźny. Czasy ciasnych, przymałych koszul zostawiamy za sobą.

Nasze stylizacje zbudowane są na bazie podobnych elementów: białych koszul i kowbojek w tym samym kolorze oraz skórzanych kurtek, które moda kochała od zawsze. Chciałyśmy pokazać, jak kołnierz koszuli może zupełnie zmienić formułę ubioru. Magdalena w prostej koszuli wystylizowanej z nurcie lat 70 – tych poprzez wyłożony kołnierz na wierzch burgundowego płaszcza w połączeniu z wzorzystymi, szerokimi spodniami i małą torebką trzymaną w ręce.

Magda: skórzany płaszcz – sh, spodnie – prezent z drugiej ręki, koszula St. Laurent – sh, torebka – Pepco, kowbojki – wyprzedaż Bershka.

Ania w koszuli z dużym kołnierzem, inspirowanym stylem vintage, który również wyjęła na zewnątrz kurtki. Taki zabieg w połączeniu z dużym kołnierzem jest bardzo efektowny i sprawia, że całość wygląda niebanalnie, a my uwielbiamy szukać niestandardowych rozwiązań. Do tego kolorowa spódnica mini i białe kowbojki, które nosimy z dumą również latem. Całość uzupełnia torba typu shopper bag. Zachęcamy do wykładania takich kołnierzy na wierz marynarek, płaszczy, swetrów, itp. Nie bójmy się wyróżniać!

Ania: spódnica River Island – sh, skóra – sh, koszula – wyprzedaż Reserved, kowbojki – wyprzedaż Reserved, torebka – sh.

Zachęcamy Was do stylizowania białej koszuli na swój własny sposób, który może być bardzo klasyczny albo nieco odmienny, w zależności od potrzeb i preferencji. Pamiętajcie, że w lumpeksach, szczególnie na dziale męskim, możecie znaleźć całą masę białych koszul. Dziadowskie ściski!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram