Inspiracje Stylizacje

NIEBO I ZIEMIA

Co to połączenie oznacza w modzie? – Jest to zestawienie ze sobą kolorów w odcieniach: niebieskiego/ błękitu, brązu/beżu/kremu. Kolory te znakomicie ze sobą współgrają, bowiem sama matka natura jest ich pomysłodawczynią. Na horyzoncie niebo zawsze zetknie się z ziemią i razem będą wyglądać idealnie. <3 Czerpali z natury malarze, architekci, twórcy z każdej dziedziny sztuki – nie ominęło to również mody.

W dzisiejszym wpisie chciałybyśmy zaprezentować połączenie nieba i ziemi w casualowej stylizacji, której głównym zamysłem są właśnie kolory. Jednakże stylizacja nie zaprezentowałaby się modowo, gdyby nie dobór odpowiednich fasonów, faktur materiałów i wzorów.

O co zatem chodzi?

Rozłóżmy Magdy look na czynniki pierwsze, tutaj nic nie jest przypadkowe! Górne partie sylwetki pozostają w odcieniach nieba, natomiast dół oscyluje wokół ziemistych barw. Przemieszanie kolorów mogłoby być ryzykowne, bo wtedy łatwo uzyskać efekt szachownicy, który nie prezentuje się dobrze. Podział barw na góra – dół sprawia jest przemyślanie i spójne.

Po drugie: fasony.

Marynarka oversize świetnie gra z dość wąską koszulą i szerokimi spodniami. Dzięki temu look jest nonszalancki i nietuzinkowy. Kusy żakiet i rurki popsułby wszystko.

Różnorodność materiałów.

Nie od dziś wiemy, że dżins jest materiałem ponadczasowym. Regularnie pojawia się na wybiegach, a w obecnym sezonie nie było inaczej. Jest bardzo pożądany jako pojedynczy element w stylizacji albo total look. Wybierajmy dżins w każdym kolorze, a także śmiało miksujmy je ze sobą. Magda połączyła dżinsową koszulę z marynarką i materiałowymi spodniami.

Wzory.

Krata na spodniach i wężowy wzór na butach sprawiają, że nie ma nudy. Powstał tzw. clash print, czyli zestawienie pozornie nie pasujących do siebie wzorów. Zwierzęce printy świetnie wyglądają z kratą, sami_e zobaczcie! Zachęcamy do łamania schematów, łączenia pasków pionowych z poziomymi, kraty z paskami, różnorodnych zwierzęcych wzorów ze sobą. Pomoże nam w tym zasada poszukiwania wspólnego motywu kolorystycznego lub łączenia tego samego printu różnej wielkości, np. spódnica w małe cętki, bluzka w duże. Spróbujcie, kombinujcie po swojemu!

Dajcie znać, czy podoba Wam się połączenie nieba i ziemi? A może nosicie je już od dawna?

Dziadowskie ściski!

Spodnie: special prices Zara, marynarka: wyprzedaż zimowa Zara, koszula jeansowa: lumpeks Levis, buty: Vinted, kolczyki łańcuchy: lumpeks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram