Inspiracje Stylizacje

KIEDY WIOSNA SIĘ SPÓŹNIA…

…dziewczyny chodzą w płaszczach do kawiarni. Deszcz i chłód nie przeszkodziły nam w spędzeniu miłego popołudnia przy podwójnym espresso z mlekiem. Bo nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania.

Odwiedziłyśmy klimatyczne miejsce na mapie Białegostoku – Żubrowisko – z wystrojem w drewnie, czyli wszystko pasuje, jak na Dziadówy przystało. Miasto jeszcze ospałe, ludzie snuli się powoli w kroplach deszczu. Jeszcze nie wszyscy wrócili do pracy po świątecznej przerwie, co dało się odczuć na pustych ulicach. My też jeszcze nie przyspieszamy, szukamy dobrych spotkań i wyczekanych rozmów.

W tym sezonie stawiamy na loafersy, czyli mokasyny na traktorowej podeszwie. Są bardzo wygodne, pasują do dosłownie wszystkiego: sukienek, szortów i skarpetek, spodni i spódnic każdej długości. Co najważniejsze mają pazur i są funkcjonalne – doskonale sprawdzają się również przy dżdżystej aurze. Teraz najszybciej znajdziecie podobne w sieciówkach: z ozdobnikami, łańcuszkami lub bez.

Ania swoje loafersy połączyła z romantyczną czarną sukienką w białe, drobne kwiaty, która dzięki nim nabrała ulicznego luzu. Obie rzeczy Ania miała już od dawna w szafie, pochodzą ze starych kolekcji. Do tego duży kosz z naturalnych materiałów – Mango, i ulubiony płaszcz z Zara.

Magda wybrała skórzany płaszcz, czerwoną torebkę dla kontrastu oraz spódnicę mini w kratę. Wszystkie te rzeczy pochodzą z lumpeksu. Skórzane buty zostały zakupione na zimowej wyprzedaży w Mango. Królową stylizacji jest tutaj czarna bluza z lilią. Jest to wyjątkowa i ważna bluza, autorstwa Anny Gacek – ulubionej dziennikarki muzycznej i pisarki. Ubranie w limitowanej ilości można było nabyć przy okazji ukazania się debiutanckiej książki Gacek – „Extazy”. Wciągającej lektury o latach 90 – tych w muzyce i kulturze oraz zjawiskach społecznych, które występowały we wspomnianej dekadzie. Jest to opowieść pełna anegdot i niezapomnianych momentów popkultury. Opisuje także poruszające historie młodych ludzi, nie odnajdujących się w swoim sukcesie, samotnych, którzy wpadli w pułapkę sławy. Książka jest znakomita, wszystkim gorąco polecamy! Noszenie loafersów wiosną także. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram